Krytý plavecký bazén Ponávka

úterý
27.10.
dnes zavřeno
Sportoviště
Úvod Úvod

Krytý plavecký bazén Ponávka

Krytý plavecký bazén Ponávka je ideální pro kondiční plavání jednotlivců nebo organizovaných skupin. Jednoduché odbavení návštěvníků vás nezdrží a v samotném centru města si perfektně zaplavete. Přijďte to zkusit!

Bazén

Bazén se ukrývá v budově lázní za nově opraveným charakteristickým proskleným průčelím. "Pětadvacítka" je rozdělena na tři pohodlné dráhy o šířce ca 2,3 m. Svou hloubkou 1,15 - 1,60 m a teplotou vody 27°C je určena nejen pro neplavce, ale především pro kondiční či relaxační plavání široké veřejnosti.
Další informace zde.

Sauna

Nově naleznete v bazénové hale i parní saunu. Před vstupem do ní můžete využít dvě sprchy. Parní sauna je určena pro 8 - 10 osob, disponuje vestavěnými reproduktory a lavice jsou vyhřívané po celé délce. Teplota sauny je 45 °C. Sprchy i sauna jsou bezbariérové.
Další informace zde.

Plavání

Během pracovních dnů školního roku patří bazén v době 9-19 hodin nájemcům a školám. Ale veškerou zbývající dobu vyhrazujeme veřejnosti - přijďte ráno či večer, o víkendu nebo o pázdninách. Jste u nás vítáni. Každý čtvrtek je doba 12-15 hodin určena zejména pro plávání seniorů a všech ostatních, kteří si chtějí zaplavat spíše odpočinkově - bez plaveckých drah.
Další informace zde.

Občerstvení

První pomoc v případě hladu nebo žízně vám nyní poskytne náš automat s občerstvením. A v prostorách vstupní haly se můžete zdarma připojit k internetu prostřednictvím WiFi sítě.

Šatny a zázemí

Šatny na vás čekají oddělené pro muže i ženy s uzamykatelnými skříňkami na mince. K dispozici je sušárna, u východu z šaten také panely se zrcadly a ručními fény pro dosušení.

Historie stavby

Náš bazén je pokračovatelem Charlottiných lázní - známých jako "Šarlotinky". Budova pojmenovaná po Charlottě Belgické byla slavnostně otevřena v roce 1885. Uvnitř první návštěvníci objevili velký mramorový bazén o rozměrech 20 x 8 m se stálým přítokem a odtokem. Veškeré lázeňské služby byly určeny k používání v létě i v zimě. Celý objekt prošel kompletní rekonstrukcí v roce 2001. Historie stavby.

Chci ušetřit

Naše čipové hodinky můžete použít na osmi našich sportovištích
a navíc získáte 20% slevu na každém vstupu!

Sleva platí při nabití čipových hodinek minimální částkou 1 000 Kč.

Chci ušetřit